NAŠE KROKY K NAVRHOVANÉ NOVELE ZÁKONA O DĚTSKÉ SKUPINĚ

1.10.2020 až 31.12.2020

Vážení a milí,
již jsme Vám tu psali o chystané novele zákona o dětských skupinách, kterou schválila vláda a o našich obavách z dopadu na naši službu, pokud by byla schválena v aktuálním znění. Minulý týden jsem se na radnici sešla s panem MUDr. Davidem Kasalem, poslancem PČR z hnutí ANO, členem výboru pro sociální politiku. Schůzky se zúčastnily též místostarostka Zděnka Šebková a ředitelka Centra sociální péče Miroslava Krajčírová.
Jedním z témat schůzky byly i naše obavy spojené s navrhovanou novelou o dětských skupinách. Zpřísnění podmínek odůvodňoval pan poslanec údajným nedodržováním zákona u některých dětských skupin. Pana Kasala jsem informovala o způsobu a účelu fungování naší Dětské skupiny Maceška (pravidla a dodržování hygienických a bezpečnostních norem jsou jasně dány a kontrolovány) a o tom, jak navržené změny zákonu, ohrozí další pokračování služby. Ze schůzky vzešel jeho návrh na účast zástupců dětských skupin na zasedání sociálního výboru, kde bude tato problematika projednávána. Doufám, že zde bude možné naše argumenty předložit a získat pro ně podporu.
Dopis, který jsme odeslali i dalším poslancům Parlamentu ČR a ministryni Práce a sociálních věcí Janě Maláčové, si můžete přečíst v příloze.

Dana Hubálková, ředitelka organizace


Dokumenty ke stažení:
PŘIDEJTE SE K NÁM KLUB PŘÍZNIVCŮ CESTY PRO RODINU
KDE NÁS NAJDETE
Rozšiřujeme pomoc tam, kde je potřeba – vznik nové terénní služby leden 2020
Rádi bychom vám představili novou službu – Psychologické poradenství
Newsletter
Přispějte pomocí sbírky Společně za úsměv na pořízení her, sportovních potřeb a výtvarných potřeb do volnočasového KLUBU BEZ KLÍČE.
Milí rodiče malých dětí, víte, že si v rámci celoevropského projektu "Euroklíč" můžete zapůjčit speciální klíč, abyste se dostali na bezbariérová WC po celé ČR a v Evropě?
KIK finančně podpořil Azylový dům a Krizovou pomoc v Žamberku. Zákazníci z Pardubického kraje přispěli do sbírky KIK dohromady 29 070 Kč.
Dárkový poukaz na služby Centra pro rodinu, Macešky včetně obchůdku a Grafického studia
Podpořte nás nákupem ve vašich oblíbených e-shopech přes WWW.GIVT.CZ. Za uplynulý rok jsme takto získali 2 103Kč. Děkujeme.
Děkujeme Konzumu a všem, kdo jste se zapojili do sbírky "Společně za úsměv". Na projekt pořízení sportovních potřeb a hraček pro venkovní vyžití dětí z Azylového domu se podařilo vybrat 5 787 Kč.
ŽENA REGIONU 2018
Jsme hrdým členem Sítě pro rodinu