PSYCHOLOGICKÉ PORADENSTVÍ

 

Co můžete očekávat:

 

Využívám psychodynamický psychoterapeutický přístup  - tj. práci s nevědomými procesy jako zdroji motivace našeho chování. Původ tohoto přístupu nalezneme u Sigmunda Freuda a v psychoanalýze. Zásadní zde jsou vztahy s důležitými lidmi našeho života (objektní vztahy), naše vnitřní konflikty a psychické obrany, také zkušenosti z raného dětství, které nás doposud ovlivňují.

 

Současně využívám v terapii techniku Sandtray (práce s pískem), techniky s metaforickými kartami, relaxační techniky atd. Nejsem klinický psycholog, proto nepracuji s lidmi, kteří potřebují zdravotní péči.

 

(Zdroj : Susan Howard: Psychodynamická psychoterapie)

 

 

 

Rozdíl mezi psychologem, psychiatrem a psychoterapeutem

 

Psycholog

Vystudoval magisterský obor psychologie na vysoké škole a kromě poradenství a terapie může jako jediný dělat psychologické vyšetření – to znamená diagnostikovat pomocí psychotestů.

 

Psychiatr

Lékař, který si jako svou specializaci zvolil psychiatrii, jako jediný z uvedených může předepisovat léky.

 

Psychoterapeut

Je osoba, která absolvovala psychoterapeutické vzdělání, které zahrnuje pětiletý sebezkušenostní výcvik v psychoterapii, příslušný počet hodin supervize a teorie. V tomto výcviku budoucí terapeuti pracují na svém seberozvoji, odborných dovednostech a zažívají to, co budou sami posléze nabízet svým klientům.

 

 

Co je  rodinná terapie, individuální terapie a psychologické poradenství, skupinová terapie

 

Rodinná terapie – většinou 2 terapeuti (muž a žena) se věnují celé rodině, jejím vztahům a situacím. Rodina je v tomto přístupu vnímána jako systém, jehož členové se vzájemně ovlivňují. Sezení trvá většinou 60 – 90 minut.

 

Individuální terapie – práce s jednotlivcem, podle jeho aktuální potřeby, tzv. zakázky, kterou si stanovíme na prvním setkání. Je vhodné setkávat se pravidelně na základě dohodnutých schůzek, nejlépe 1x za 14 dní. Doba trvání jedné konzultace je 60 min. Vše ale záleží na naší vzájemné domluvě.

 

Skupinová terapie – pravidelná skupinová práce – tzn. opakovaná v určitém intervalu. Skupina je většinou uzavřená, schází se tedy stále stejní členové skupiny a nejsou zpravidla přibíráni noví členové. Doba trvání skupiny je 90, max. 120 minut.

 

Přednášky – možnost domluvit přednášku na uvedená témata, časový rozsah pro přednášku jsou 2-4 hodiny v jednom dni.

 

 

Kontakt

Mgr. KATEŘINA ADAMCOVÁ

psycholog

 

Kontakty pro objednání:

 

Rezervační systém  https://cestaprorodinu.webooker.eu/

 

Email: adamcova@cestaprorodinu.cz

 

Adresa setkávání: Rodinné centrum, Nádražní 22, 56401 Žamberk

 

 

Platby:

Individuální terapie 700,- / 60 min.  (pro studenty 600,-/60 min.) 

 

Rodinná terapie 1 200,-/ 90 min.   

 

Skupinová terapie od 200,-/ os. /90 -120 min.

 

Přednášková činnost dle dohody (od 500,-/hod.)

 

 

Balíček 5 sezení - 3 200 Kč

 

 

Individuální terapie o víkendu 1200,-/60 min. 

 

 

 

 

Rodinné centrum, Nádražní 22, Žamberk